"Kreatywne mamy mamy" w Orzyszu - Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

Mamy wieści z orzyskiego projektu Działaj Lokalnie , świeże jak ciepłe bułeczki, od P. Ewy Stankiewicz :)

W Orzyszu „Kreatywne mamy mamy”!

"Połowa projektu już za nami, z tej okazji postanowiliśmy zdać krótką relację z przeprowadzonych przez nas działań.
Mazurska Fundacja Pogoda Dzieciom, przy wsparciu Domu Kultury w Orzyszu od sierpnia br. realizuje międzypokoleniowy projekt, mający na celu aktywizację 10 mam małych dzieci z gminy Orzysz. Do tej pory panie mogły uczestniczyć w:
• spotkaniu integracyjnym- 9 października,
• zajęciach z tworzenia zabawek (pacynek) z kolorowych skarpetek, prowadzonych przez Panią Mariolę Mikusek (Dom Kultury)- 12 listopada,
• zajęciach ze zdobienia techniką decoupage, prowadzonych przez Panią Mariolę Mikusek (Dom Kultury) - 26 listopada,
• zajęciach fryzjerskich z tworzenia prostych fryzur dla dzieci, prowadzonych przez Panie Ewę Zienda oraz Ewę Gilun - 02 grudnia.

W spotkaniach przy kawie i cieście uczestniczyły również nasze seniorki, które udzielały mamom cennych porad.
Kolejne zajęcia, na które serdecznie zapraszamy wszystkie mamy, odbędą się w ten piątek (11 grudnia) w Domu Kultury, o godz. 16.30. Będzie to pierwsze z dwóch zaplanowanych przez nas spotkań z podstaw krawiectwa. Mamy będą miały za zadanie uszyć poszewki na poduszki.

Efektem końcowym naszych działań będzie wydanie kalendarza ze zdjęciami z pracami „Kreatywnych mam” oraz krótki filmik promujący projekt. Założyliśmy również stronę na facebooku, na której zachęcamy do zamieszczania zdjęć z Państwa własnymi pracami. Można na niej znaleźć także prace wykonane w projekcie „Kreatywne mamy mamy” www.facebook.com/Kreatywne-mamy-mamy-853861754725093/

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom- Pani Iwonie Zyzik, za wkład finansowy na rzecz projektu Kreatywne Mamy Mamy oraz Pani Danucie Karwowskiej za reklamę internetową. Zawsze możemy na Panie liczyć.
Ogromne podziękowania należą się również naszym ulubionym fryzjerkom: Pani Ewie Zienda oraz Pani Ewie Gilun, które przeprowadziły warsztaty z robienia dzieciom fryzur. Nikt tak nie robi warkoczy!!!
Kolejne wspaniałe, zawsze pomocne kobiety to Pani Joanna Kamieniecka, oraz Pani Mariola Mikusek. Dziękujemy za pomoc i wsparcie w realizacji naszych działań oraz w przeprowadzeniu warsztatów. Dom Kultury działa bardzo prężnie, chętnie wspiera też lokalne inicjatywy.
Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Pani Karolinie Karwowskiej za wspaniałe ulotki, plakaty, zdjęcia oraz filmik promocyjny i kalendarze. Współpraca z Panią jest czystą przyjemnością.

Projekt „Kreatywne mamy mamy” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży.
Mazurska Fundacja Pogoda Dzieciom w Orzyszu powstała w 2005 roku. Jesteśmy organizacją pozarządową, która dąży do zapewnienia optymalnych warunków rozwoju i wyrównywania szans wszystkim dzieciom i młodzieży. Chcemy stwarzać jak najlepsze warunki do budowania poczucia własnej wartości, rozbudzania ciekawości, rozwijania samodzielności i kreatywności.

Celem Fundacji jest finansowanie i organizowanie działań w zakresie:
1. Ochrony zdrowia, pomocy społecznej i rehabilitacji dzieci,
2. Edukacji i wychowania,
3. Oświaty, kultury i sztuki,
4. Sportu i rekreacji,
5. Programów naukowo-badawczych.
Misją Fundacji jest działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży."

Zapraszamy do kontaktu
www.facebook.com/mfpdzieciom/
www.facebook.com/Kreatywne-mamy-mamy-853861754725093/
Koordynator projektu:
Ewa Stankiewicz
570 774 564
Prezes Fundacji:
Bożena Stankiewicz
693159053
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego