Dzięki dotacji FIO odzyskuje blask "Sztuka Starych Mistrzów" - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

MAZURSKA FUNDACJA SZTUKI ART PROGRESS  W GIŻYCKU i jej Projekt "WYSTAWA SZTUKA  STARYCH  MISTRZÓW W WYDMINACH I MIŁKACH"

"Co prawda jeszcze przed nami miesiąc do wystawy dzieł w Ośrodku Kultury w Wydminach, ale przygotowania do ekspozycji idą pełną parą. W lipcu zamówiliśmy u producenta ramy do obrazów oraz szkło. Trzeba to było następnie poskładać w kompletne ramy do ekspozycji, z zawieszkami i „plecami”, a cześć pomalować, stylizując na ramy z epoki. Wyglądają ślicznie!
Na początku sierpnia otrzymaliśmy zamówione passepartout, czyli kartony ozdobne.  Zrobiliśmy selekcję grafik z olbrzymiej kolekcji i wybraliśmy 50 dzieł, które będą pokazywane na wystawie. Trzeba było to wszystko estetycznie dopasować, podkleić, przyciąć okienka oraz bezpiecznie zamocować. A było przy tym pracy, gdyż grafiki te mają po 300 lat, są bardzo kruche i delikatne. Obchodzić się z nimi trzeba jak z przysłowiowym jajkiem.
Panie plastyczki z fundacji, mimo, że są wakacje, wzięły się za część opisową. Przygotowały metryki do każdego dzieła, tzn. artysta, tytuł pracy, technika oraz rok powstania. Żmudne i pracochłonne zajęcie. Tabliczki są już wykonane, będą mocowane pod każdym dziełem w momencie ekspozycji. Panie zajęły się też przygotowaniem i opracowaniem materiałów do folderu wystawy. Druk folderów został już zlecony. Powinny być gotowe w połowie września.
Odbyły się już spotkania z dyrektorami Ośrodków Kultury w Wydminach i Wilkasach, aby dopracować szczegóły wystaw i wernisaży, które odbędą się 2 października i 6 listopada."
                                                                                                               Dariusz Matyjas,
                                                                                                               Mazurska Fundacja Sztuki ART PROGRESS
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego