Jarkowice k. Karpacza - oferta 2015 - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kolonie, Obozy, Czarter
Kolonijne spotkanie w malowniczych Karkonoszach
 
Ośrodek "Pod Okrajem" w Jarkowicach k/Karpacza jest położony na wysokości 700 m n.p.m. i oferuje piękny widok na przełęcz Okraj. Położony jest w pięknej miejscowości karkonoskiej, wśród lasów i potoków górskich. Okolica posiada wspaniałe walory lecznicze, klimatyczne i krajobrazowe.

Lokalizacja Ośrodka stwarza niepowtarzalne możliwości wypoczynku i turystyki - z Przełęczy Okraj prowadzą szlaki na Śnieżkę i Szrenicę.

Na miejsce kolonii wybraliśmy sprawdzony, bezpieczny i słynący z domowego jedzenia Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy, który dysponuje 58 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3, 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (WC, prysznic, umywalka) w pokojach, własną kuchnią i stołówką ze smacznym – domowym wyżywieniem. Atutem ośrodka jest jego bezpieczne położenie z dala od ruchliwych tras. Na terenie ośrodka jest boisko do piłki siatkowej, miejsce na ognisko. Pobyt kolonijny chcemy wzbogacić o warsztaty animacyjno- teatralne oraz o gry terenowe oparte na scenariuszach znanych bajek. Poprzez animację i edukację nieformalną zachęcimy dzieci do aktywnego spędzenia czasu i rozwijania aktywności fizycznej, rozwijania nawyków dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne.

Dzięki projektowi, a przede wszystkim warsztatom animacyjnym i teatralnym, dzieci i młodzież będą mogły w sposób kreatywny spędzić czas. Warsztaty animacyjne pozwolą kolonistom wyrazić siebie, rozwinąć swoje pasje i zainteresowania, nauczą pracy w grupach i pokażą, jak można bawić się poprzez teatr i grę terenową. Podczas wypoczynku pokażemy dzieciom, jak należy tworzyć teatr, przygotowywać scenariusze, scenografię, stroje dla aktorów, jak dobierać metody i formy pracy. Zapierające dech w piersiach krajobrazy i dziewicza przyroda sprzyjać będą warsztatom i odnajdywaniu motywu do powstawania scenariuszy.

Na uczestników czekać będą także liczne atrakcje: wycieczki górskie na Śnieżkę, na Małą Kopę, wycieczki autokarowe w Karkonosze, do Karpacza, Szklarskiej Poręby, do stolicy regionu Jeleniej Góry.

Dzieci będą zwiedzać okolice, będą organizowane  wspólne ogniska, dyskoteki. Kadra zorganizuje też zajęcia sportowe i rekreacyjne: rozgrywki w piłkę siatkową i nożną, ringo, tenis, badminton, gry i zabawy ruchowe, mini golf. Nie zabraknie również czasu na odpoczynek.

Zorganizujemy także spotkania z ratownikiem medycznym i innymi kompetentnymi osobami, które opowiedzą Uczestnikom, jak rozpoznać i postępować w nagłych przypadkach, takich jak drobne kontuzje, udar słoneczny i wiele innych.
Pragniemy podkreślić, iż nasza kadra jest przygotowana merytorycznie, posiada wszelkie kwalifikacje w prowadzeniu kolonii. Kierownikowi kolonii oraz dwóm wychowawcom będą pomagać wolontariusze z Wolontariatu Młodzieżowego działającego przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży (zajęcia sportowe, muzyczne, animacja).
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego