Kolonia Artystów - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

Warmia Mazury Lokalnie > Podsumowania projektów z roku 2015
Numer wniosku: 85/RN/2015
Tytuł: „Kolonia Artystów" 
Nazwa realizatora / osoby reprezentującej grupę nieformalną: "Artyści Artystom"
Czas trwania projektu: 24.04.- 01.08.2015
Miejsce realizacji projektu: Ruciane Nida
Opis:
Podczas projektu stworzony został profil internetowy „Kolonia Artystów Ruciane-Nida", którego zadaniem było zgromadzenie sympatyków przedsięwzięcia oraz prezentacja ciekawostek związanych z historią naszego regionu, z naciskiem na twórców działających w okresie przedwojennym.
Punktem kulminacyjnym projektu, było zorganizowanie w dniach 24.07. - 01.08.2015 Pierwszego Ogólnopolskiego Pleneru Malarsko - Rzeźbiarskiego „Kolonia Artystów" Ruciane-Nida 2015, w trakcie którego, grupa dziesięciu artystów tworzyła rzeźby oraz obrazy o tematyce ukazującej piękno regionu.
W dniu 01.08.2015 na Stadionie Miejskim w Rucianem-Nidzie zorganizowana została wystawa poplenerowa, ukazująca rezultat działań twórców. Wspomniane wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją oraz zainteresowaniem mieszkańców. Całość odbiła się echem w lokalnych mediach. Powstałe dzieła stały się ozdobą miasta oraz gminy. Podniesiona została lokalna świadomość i wiedza historyczna dotycząca sztuki. Mieszkańcy oraz turyści otrzymali atrakcję turystyczną w postaci ciekawej imprezy kulturalnej, co przyczyniło się do integracji lokalnej społeczności, wzmocnienia solidarności przez nawiązania do wspólnych tradycji, przekraczania podziałów miedzy ludźmi, lepszego poznawania grup mniejszościowych i ich tradycji.
Projekt przyczynił się do stworzenia miejsca do działań twórczych jak i kreowania wizerunku Rucianego Nidy, jako miejsca sprzyjającego działaniom kulturalnym.
 
Kwota projektu (zł): 4850,00
Kwota dotacji (zł): 3500,00
Wkład własny (zł): 1350,00
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego