Lokalne Partnerstwa PAFW/ ASOS - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

Lokalne Partnerstwa PAFW „Mazurski Inkubator Tradycji Regionu” co słychać w Projekcie?

Pragniemy Państwu przypomnieć, że nasze Lokalne Partnerstwo obejmuje cztery sąsiedzkie gminy : Ruciane-Nida, Pisz, Białą Piskę oraz Mikołajki. Liderem Partnerstwa jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, które skupiło wokół siebie dwadzieścia siedem różnych organizacji i instytucji, między innymi szkoły, biblioteki, domy kultury i lokalne organizacje społeczne. Partnerstwo wzięło sobie za cel zachowanie i propagowanie tradycji regionu, nie tylko wśród turystów, ale przede wszystkim
wśród mieszkańców gmin.


Jednym z pomysłów na wzmocnienie tożsamości regionalnej jest przywołanie legendarnych, historycznych i mitycznych postaci związanych z każdą z gmin biorących udział w projekcie. I tak w Mikołajkach mamy mitycznego Króla Sielaw, w Piszu Smętka, a Ruciane-Nida Mazurskiego Neptuna. Te postaci stanowią kanwę oryginalnej gry terenowej, która połączy wszystkie cztery gminy. W tle gry rysuje się międzypokoleniowa współpraca tutejszych mieszkańców, bowiem grę tworzymy wspólnie, a potem będziemy w niej uczestniczyć.
Projekt „Mazurski Inkubator Tradycji Regionu” łączy tradycję z teraźniejszością, doświadczenie seniorów z pomysłowością młodych, refleksje z zabawą i aktywnością fizyczną. W Projekcie wszyscy widzimy szansę na długotrwałą współpracę, aktywnie spędzanie czasu wolnego, wzmacnianie więzi. W efekcie powstaje nowy produkt regionalny - mazurska fabularna gra terenowa, opierająca się na dawnych legendach i opowieściach. Grę współtworzą sami mieszkańcy, którzy przy okazji mogą oddawać się swoim pasjom, podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Wartości, które przyświecają naszym Partnerom projektu jest   duma z lokalnej tradycji i przekonanie o niepowtarzalnym charakterze miejsca, z którego pochodzimy, a przede wszystkim utrwalenie wizerunku Mazur jako miejsca unikalnego i tętniącego lokalną tradycją.


Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Już dzisiaj zapraszamy 16 sierpnia 2013 r. (w piątek) do Rucianego-Nidy wszystkich, którzy chcą zasmakować tradycji i kultury Mazur na podsumowanie pierwszego roku działalności Lokalnych Partnerstw PAFW.
Zapewniamy wiele atrakcji:
WIELKĄ MAZURSKĄ GRĘ TERENOWĄ,
ULICZNY HAPPENING Z UDZIAŁEM LEGENDARNYCH POSTACIAMI Z MAZURSKICJ JEZIOR I LASÓW ORAZ
FESTIWAL TRADYCJI REGIONU.
Zapraszamy też do wspólnego testowania gminnych gier terenowych, które odbywać się będą podczas tegorocznych wakacji.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Lokalne Partnerstwa PAFW realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce,
którego operatorem jest Polsko - Amerykańską Fundację Wolności 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego