rsz - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

To już 25 lat samorządności w Polsce!

Uroczystości z okazji obchodów 25-lecia samorządności w Polsce odbyły się w Auli Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem Nidzie w ramach Projektu "Wieści z samorządu - przed i po 1989 roku" współfinansowanego ze środków Programu "Równać Szanse".
Imprezę otworzyło czworo uczniów pierwszych klas technikum leśnego oraz występ grupy szkolnych sygnalistów. Powitano przedstawicieli władz samorządu terytorialnego oraz wojewódzkiego. Kolejnym etapem świętowania był występ taneczny oraz wokalny grupy Ukraińców, którzy niedawno – po raz kolejny – zawitali w naszej miejscowości.
Uczestnicy mieli także przyjemność posłuchać kilku utworów akordeonowych w wykonaniu jednego z wyjątkowo uzdolnionych muzycznie uczniów technikum.
Zgodnie z zapowiedzią, miejsce miał także element edukacyjny. W tej roli doskonale sprawdził się Zbigniew Popielarczyk, wieloletni pracownik obecnego Urzędu Miasta i Gminy Ruciane Nida. Opowiedział, jak wyglądał kiedyś i jak wygląda obecny samorząd terytorialny, jakie są różnice i jakie mamy korzyści z reformy sprzed 25 lat.
W ramach nutki humorystycznej na obrady zebrała się Młodzieżowa Rada Internatu i postanowiła zrobić istną rewolucję w szkole i internacie, jak np. zakup samochodu Porsche dla spóźnialskich uczniów i zmianę sposobu żywienia w szkolnej stołówce, zgodnie z którą tradycyjne przyprawy zostałyby zastąpione kubańskim cukrem, solą z Oceanu Indyjskiego oraz pieprzem z Madagaskaru.
Miłym akcentem wieńczącym Uroczystość było wręczenie nagród – samorządowcy dostali regionalne pamiątki z Ukrainy oraz kwiaty.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego