Pierwsze pikniki artystyczne „Sztuka Dla Wszystkich” już za nami! - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pierwsze pikniki artystyczne „Sztuka Dla Wszystkich” już za nami!

Rozmowa z rozentuzjazmowaną Koordynatorką Projektu, Katarzyną Krukowską :)

"W ramach projektu „Sztuka dla Wszystkich” realizowanego przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mikołajkach, w drugiej połowie września odbyły się dwa pikniki artystyczne mające na celu promowanie w środowisku lokalnym działalności twórczej osób niepełnosprawnych.
Inauguracyjna impreza odbyła się na terenie ośrodka, gdzie mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów Społecznych Szkół STO w Mikołajkach. Piknik rozpoczął się sztuką teatralną oraz popisami tanecznymi przygotowanymi przez artystów niepełnosprawnych intelektualnie. W dalszej części wychowankowie OREW i uczniowie Społecznych Szkół STO podjęli wspólne działania artystyczne: malowanie nowymi technikami oraz filcowanie. Efekty pracy były zachwycające! Podczas integrowania się środowisk, młodzież szkolna okazała się świetnymi partnerami do wspólnych działań, służąc osobom niepełnosprawnym ogromnym wsparciem. Na uczestników imprezy czekały grillowane kiełbaski, ciepła zupa, domowe wypieki oraz dobra muzyka.
Drugi piknik odbył się na plaży wiejskiej w Zełwągach. Dzieci i dorośli, którzy pojawili się na imprezie podziwiali układy choreograficzne przygotowane przez młodzież niepełnosprawną intelektualnie. Wszyscy integrowali się przy licznych pracach twórczych oraz zabawach sportowych. W Zełwągach na przybyłych gości czekały specjały kulinarne, domowe wypieki jak również zabawa przy muzyce.
Wrześniowe pikniki zaliczamy do szczególnie udanych ponieważ dopisała nam piękna pogoda, zaskoczyła nas ogromna frekwencja na obydwu piknikach, a życzliwość z jaką się spotkaliśmy dodała nam skrzydeł i chęci do dalszych działań.
Wielkie podziękowania kierujemy w stronę: CK Kłobuk w Mikołajkach za obsługę techniczną; Hotelu Mikołajki za kulinarne uświetnianie imprez; rodziców naszych wychowanków za pyszne domowe wypieki; sołectwa Zełwągi za wyjątkowe przyjęcie naszych wychowanków oraz Szkół STO w Mikołajkach za wolontariat i bezinteresowną pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie.
Należy nadmienić, że projekt jest współfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, którego operatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem-Nidzie."
I piknik w Zełwągach:
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego