RUSZYŁ REGIONALNY KONKURS GRANTOWY „RÓWNAĆ SZANSE” - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
 
 
RUSZYŁ REGIONALNY KONKURS GRANTOWY „RÓWNAĆ SZANSE”
 
Rozpoczął się nabór projektów w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse” –  organizacje pozarządowe, w tym OSP, a także domy kultury oraz biblioteki mogą uzyskać dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., a same projekty realizowane są pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2017 roku.
 
16 sierpnia 2016 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła rozpoczęcie Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Po raz pierwszy regionalnym operatorem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA (www.stopa.org.pl), które udziela wsparcia informacyjnego i doradczego przy tworzeniu wniosków do konkursu.
 
Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.
 
Projekty, które otrzymują dofinansowanie w ramach Programu „Równać Szanse” mają na celu stworzenie przestrzeni, w której młodzież poprzez aktywne działania będzie przede wszystkim rozwijać umiejętności społeczne, ale także swoje pasje i zainteresowania.
 
                                                                                                                     
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://stopa.org.pl/co-robimy/rkg-równać-szanse
 
Zapraszamy na spotkania informacyjne w woj. mazowieckim i podlaskim, których harmonogram znajduje się tu: http://stopa.org.pl/news/2016-08/spotkania-informacyjne-poświęcone-regionalnemu-konkursowi-grantowemu-„równać-szanse
 
 
 
Zapraszamy po dodatkowe informacje:
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA
 
Iwona Olkowicz, koordynatorka RKG „Równać Szanse”
iwona@stopa.org.pl, 608-305-766, skype: iwona.olkowicz
 
Paweł Wilk, doradca RKG „Równać Szanse”
Pawelwilk8@o2.pl, 796-538-105
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego