Lokalne Partnerstwa PAFW/ASOS - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

Z czym się kojarzą Mazury? Z jeziorami oczywiście, ale również z dziewiczą przyrodą, natężonym ruchem turystycznym i niezwykłymi lokalnymi tradycjami. W samym sercu Mazurskiej Krainy, w sąsiedztwie Wielkich Jezior, w gminach Ruciane Nida, Pisz, Mikołajki i Biała Piska powstało partnerstwo, które wzięło sobie za cel zachowanie i propagowanie tradycji tego regionu, nie tylko wśród turystów, ale przede wszystkim – wśród mieszkańców.

Liderem owego Partnerstwa jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, od lutego 2012 r. kiedy przystąpiło do udziału w III edycji „Lokalnych Partnerstwa PAFW".

„Naszym pomysłem na wzmocnienie tożsamości regionalnej jest przywołanie legendarnych – historycznych lub mitycznych – postaci związanych z miejscowościami z powiatu piskiego, biorących udział w projekcie. I tak w Mikołajkach mamy mitycznego Króla Sielaw, w Piszu – Smętka, a Rucianem -Nidzie organizujemy święto ku czci boga mórz Neptuna. Te postaci stanowią kanwę oryginalnej gry terenowej, w której tle zarysowuje się międzypokoleniowa współpraca mieszkańców. Nasze Lokalne Partnerstwo łączy umiejętności, doświadczenia i wiedzę mieszkańców i wyznacza drogę do dalszej integracji, aktywności, do pozytywnych zmian w przestrzeni publicznej” – zauważa Alina Kierod, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży ODL w Rucianem Nidzie.

Stowarzyszenie, w ramach współpracy pozyskało blisko 30 partnerów z wymienionych gmin. Zapewnia to doskonały przepływ informacji, rozłożenie obowiązków, ale i poprawę umiejętności wspólnego działania.

Chętnych, którzy chcieliby dołączyć do „Mazurskiego Partnerstwa Lokalnego PAFW”, zrobić coś dobrego dla swoich gmin, wypracowywać nową jakość w swoich miejscowościach, serdecznie zapraszamy do współpracy.

A przy okazji prezentujemy materiał zebrany podczas ostatniego spotkania – próby teatralnej wg sztuki napisanej przez Członkinię Koła Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego Koło w Rucianem Nidzie, Panią Barbarę Mikulską.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego