Sredniowieczni Szachiści - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

Warmia Mazury Lokalnie > Podsumowania projektów z roku 2015
Numer wniosku: 46RN/2015
Tytuł: Średniowieczni szachiści
Nazwa dotowanego / użyczającego osobowości prawnej: Stowarzyszenie "roZruSZnik" przy Zespole Szkół Zawodowych w Piszu
Nazwa realizatora / osoby reprezentującej grupę nieformalną: Średniowieczni szachiści
Czas trwania projektu: 01.05 - 30.10.2015
Miejsce realizacji projektu: Pisz
Opis:
Głównym celem projektu było  zachęcenie piskiej społeczności do aktywności na świeżym powietrzu, zmobilizowanie ludzi do zrobienie czegoś wspólnie przy odrobinie humoru i zabawy, zintegrowanie mieszkańców oraz pokazanie ciekawych i niekonwencjonalnych form spędzania czasu wolnego.
W ramach projektu zostały przeprowadzone 4 spotkania warsztatowo- organizacyjne i turniej szachowy :
- 25 maja odbyły się warsztaty z gry na bębnach afrykańskich i POI        
- 7 czerwca przeprowadzono warsztaty z malowania twarzy i chodzenia na szczudłach
- 12 czerwca zorganizowano  warsztaty strzelniczo-łucznicze
- 19 września przeprowadzono warsztaty DIY (Do IT Yourself- zrób to sam) 
- 10 października przyniósł turniej żywych szachów.
W warsztatach DIY udział brało 22 osoby z dziećmi (planowanych było 15os.) . Zwiększone zainteresowanie bardzo ucieszyło organizatorów. Część uczestników poznała techniki kanzashi. Wykonali oni przepiękne kwiaty i ozdoby z materiału. Druga część zmierzyła swoje siły z masą solną. Efektem ich pracy są śliczne rzeźby np. zwierząt czy samochodów. Wszyscy ochotnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć i rozwinęli swoją kreatywność. Niektórzy z nich nawiązali nowe znajomości. Podczas warsztatów grupa wolontariuszy przygotowywała stroje i rekwizyty do turnieju.
Udział w turnieju żywych szachów brało 16 osób. Rozegrały one kilka partii szachowych/warcabowych, gdyż każda z drużyn chciała się odegrać. Podczas gry nie zabrakło śmiechów i wygłupów. Każdemu dopisywał dobry humor. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Na koniec turnieju odbył się krótki kurs nauki gry na bębnach afrykańskich i korzystania z POI i wachlarzy do tańca z ogniem, a maluchy otrzymały kolorowe zwierzątka z baloników.
Podczas realizacji projektu społeczność piska bardziej otworzyła się na inicjatywy społeczne, szczególnie te intrygujące i inne. Ludzie w miłej i zabawnej atmosferze spędzili wolny czas. Zawiązała się pewna bliskość i porozumienie między starszym, a młodszym pokoleniem podczas gry w szachy. Pomimo niesprzyjającej aury, ludzie wyszli na plac i wzięli udział we wspólnej rozgrywce.

Kwota projektu (zł): 4710,00
Kwota dotacji (zł): 4000,00
Wkład własny (zł): 710,00
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego