STYPENDYŚCI STOWARZYSZENIA POMOCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY 2016/17 - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

STYPENDYŚCI STOWARZYSZENIA POMOCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY 2016/17

Miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z siedziba w Rucianem- Nidzie, od 12 lat jest realizatorem Programu Stypendiów Pomostowych „Dyplom z Marzeń” .
Dzięki zaangażowaniu pracowników Nadleśnictwa Maskulińskiego z siedzibą w Rucianem- Nidzie, trzy młode osoby, studenci I roku studiów z powiatu piskiego mogą uzyskać stypendium pomostowe na rok akademicki 2016/2017. Komisja Stypendialna przy SPDiM zarekomendowała do stypendium następujących studentów:

1. Sebastian Ustaszewski, student Uniwersytetu Jagielińskiego Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych
2. Klaudi Szok, studentka Uniwersytetu Gdańskiego Wydział Ekonomiczny
3. Renata Smolarz, studentka Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie Wydział Prawa i Administracji.

GRATULUJEMY. 

Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone pod koniec września 2016 r.
„Dyplom z Marzeń” to Ogólnopolski Program Stypendiów Pomostowych, rozbudowany system stypendialny oferujący studentom wsparcie finansowe na I rok i dalsze lata studiów. Stypendia pomostowe otrzymują ambitni i zdolni maturzyści z małych miejscowości, którzy rozpoczynają studia dzienne i spełniają kryteria Programu. Stypendium dla jednego stypendysty wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach. O stypendium na wyższe lata studiów mogą się ubiegać najlepsi studenci, którzy otrzymywali stypendium pomostowe podczas I roku.
Realizatorem programu stypendiów pomostowych jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, partnerami programu są: Polsko Amerykańska Fundacja Wolności, Narodowy Bank Polski, Fundacja PZU, Fundacja Wspomagania Wsi oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

Studenci osiągający dobre wyniki w nauce mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów doktoranckich, stypendiów językowych, stypendiów umożliwiających odbycie części studiów za granicą w ramach Programu Erasmus+, staży zagranicznych w USA oraz staży w kraju.
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego