Lokalne Partnerstwa PAFW/ ASOS - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

       


Mazurskie Legendy w ujęciu TVP

6 listopada 2014r. swoją obecnością zaszczyciła nas ekipa TVP Kraków z Panią Marią Guzy na czele, która zaproponowała nam nakręcenie reportażu telewizyjnego dotyczącego naszego działania 60+. Wizyta Telewizji związana była z realizowanym przez nas Projektem dotyczącym naszego Projektu "Płyń w nieznane do Teatru Legend Mazurskich" prowadzonego w ramach Lokalnych Partnerstw PAFW realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce .Udało nam się zorganizować prapremierę naszego spektaklu "Legendarne postacie z mazurskich jezior i lasów" oraz "wyprowadzić na dwór" grę terenową, która oprócz zabawy dla mieszkańców może stać się turystycznym magnesem, którego tak bardzo nam trzeba.
Bardzo pomogły nam Panie ze Stowarzyszenia "Wejsuny", które dały istny popis kulinarny, przygotowując dla niezmordowanych uczestników akcji pyszne posiłki w postaci pierogów i krokietów z grzybami, przepysznych flaczków, również z grzybami oraz aromatycznego barszczu z uszkami. Tło wydarzeń wzbogaciły prace plastyczne wykonane metodą decoupage przez "Kobiety z Pasją" na czele z Panią Krystyną Gawlińską.
Dziękujemy za wszelką pomoc i cierpliwość ekipie TVP, Paniom z Wejsun, Wolontariuszom, pracownikom Leśniczówki w "Praniu", Nidzkim Emerytom i Rencistom Związku Nauczycielstwa Polskiego i każdemu, z kim współpracowaliśmy :)

Maria Guzy - magister filologii polskiej oraz absolwentka Wyższego Zawodowego Studium Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Obecnie autorka, reżyserka, producentka licznych programów o tematyce społecznej, kulturalnej i rozrywkowej. Od lat związana z Telewizją Polską, współpracowała z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz z Fundacją Starego Teatru. Była producentką takich spektakli jak: „Bułhakow” 2009 , „Szkoła Żon” 2008, „Wielkie Kazanie Księdza Bernarda” 2006, „Volpone albo lis” oraz asystentką reżysera: „Oświadczenie”2002. W swojej pracy największą przyjemność czerpie z wymyślania programów i pisania scenariuszy. Uważa, że zadaniem Telewizji Publicznej jest dostarczanie informacji, edukacja, prezentacja kultury i sztuki oraz komentowanie rzeczywistości. W życiu prywatnym jej największą namiętnością są podróże: każdą wolną chwilę spędza na poszukiwaniu nieskażonych cywilizacją miejsc. Jednak obawia się, że jedno z jej najciekawszych doświadczeń  dotarcie do społeczeństwa, które po raz pierwszy widzi białego człowieka  już nigdy może się nie powtórzyć.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego