Władysławowo/Chłapowo - oferta 2015 - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kolonie, Obozy, Czarter
„Najpiękniejsze zakątki w Polsce – kolonijne zmagania z muzyką, plastyką i teatrem”
 
Ośrodek położony jest w przepięknej miejscowości nad Morzem Bałtyckim i posiada nowoczesne rozwiązania architektoniczne, tworzące miły nastrój i gwarantujące wysoki komfort odpoczywającym. Pokoje są 2,3,4 i 5 osobowe z łazienkami. Wokół posesji jest wiele zieleni, w pobliżu znajdują się boiska do gry w piłkę nożną. Niedaleko znajduje się rezerwat przyrody Dolina Chłapowska (Wąwóz Chłapowski), nazywany również „Rudnikiem” (od rdzawego zabarwienia ziemi pochodzącego z wód gruntowych o dużej zawartości żelaza), który stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wzdłuż północnej granicy Chłapowa rozciąga się piękna piaszczysta plaża z wysokim klifem.
 
Na uczestników czekać będą także liczne atrakcje, takie jak plażowanie, wspólne ogniska, piesze i  autokarowe wycieczki, np. wzdłuż Doliny Chłapowskiej, do Latarni Morskiej im. Stefana Żeromskiego w Rozewiu, Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie i wiele innych. Nie zabraknie również czasu na odpoczynek.
 
Podczas wspólnie realizowanych zajęć będziemy kłaść nacisk na rozwój kreatywności metodami twórczymi. Zorganizujemy zajęcia plastyczne, taneczne i wiele innych.  Zagramy z Podopiecznymi we wspaniałą grę terenową, której scenariusz opiera się na wydarzeniach ze znanych i lubianych bajek oraz legend. Dzieci i młodzież będą mieć do czynienia z pracą w zespole oraz nauką nazwania własnych emocji. Będą również indywidualne konsultacje oraz dyskusje - pytania i próby znalezienia na nie właściwych odpowiedzi.
Zorganizujemy także spotkania z ratownikiem WOPR, ratownikiem medycznym i innymi kompetentnymi osobami, które opowiedzą Uczestnikom, jak rozpoznać i postępować w nagłych przypadkach, takich jak drobne kontuzje, podtopienia, udar słoneczny i wiele innych.
 
Pragniemy podkreślić, iż nasza kadra jest przygotowana merytorycznie, posiada wszelkie kwalifikacje w prowadzeniu kolonii. Kierownikowi kolonii oraz dwóm wychowawcom i ratownikowi będą pomagać wolontariusze z Wolontariatu Młodzieżowego działającego przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży (zajęcia sportowe, muzyczne, animacja).
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego