Wystawa "Sztuka Starych Mistrzów" w Wydminach i Wilkasach - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

Warmia Mazury Lokalnie > Podsumowania projektów z roku 2015
Numer wniosku: 28/RN/2015
Tytuł: Wystawa "Sztuka Starych Mistrzów" w Wydminach i Wilkasach
Nazwa dotowanego / użyczającego osobowości prawnej: Mazurska Fundacja Sztuki ART Progress w Giżycku
Czas trwania projektu: 01.06 - 30.11.2015
Miejsce realizacji projektu: Wydminy, Wilkasy
Opis:
Celem projektu SZTUKA STARYCH MISTRZÓW było zaprezentowanie dzieł sztuki lokalnym społecznościom. Wystawa SZTUKA STARYCH  ISTRZÓW była  prezentacją dorobku słynnych artystów XVI-XVIII wieku. To przybliżenie sztuki niemieckiej, francuskiej, włoskiej, holenderskiej, czeskiej i polskiej. Wystawa prezentowała drzeworyty Durera, akwaforty Rembrandta, Bartolozziego oraz miedzioryty Hogartha, Canaletta i Chodowieckiego. Projekt polegał na organizacji dwóch miesięcznych wystaw w ośrodkach kultury w Wydminach i Wilkasach.
Aby sprawnie i profesjonalnie przeprowadzić te działania, zamówiono u producenta ramy do obrazów, kartony ozdobne oraz szkło. Zrobiono selekcję grafik z olbrzymiej kolekcji i wybrano 50 dzieł do prezentacji. Następnym krokiem było dopasowanie, przycięcie kartonów, malowanie ramek oraz złożenie w gotowe obrazy. Przygotowano część opisową, metryki do każdego dzieła, informację do folderów. Zlecono druk folderów i przekazano informacje  do ośrodków kultury i mediów o nadchodzących wydarzeniach.
Wystawa w Wydminach odbyła się 2 października  2015 roku. Wernisaż zgromadził ok 100 osób, osoby dorosłe, słuchacze Uniwersytetu III Wieku, obecni byli przedstawiciele władz samorządowych. Podczas prelekcji  rozdano foldery. W trakcie  miesięcznej wystawy przychodziła młodzież ze szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego z Wydmin, a także mieszkańcy. Wernisaż w Ośrodku Kultury w Wilkasach  odbył się 6 listopada 2015 roku. Obecne były 3 klasy z Gimnazjum w Wilkasach oraz mieszkańcy gminy. W trakcie każdego miesiąca wystawę obejrzało ok. 1000 osób.
Wystawy SZTUKA STARYCH MISTRZÓW to cenne wydarzenia kulturalne w środowisku gminnym. To szansa na obcowanie z kulturą i sztuką bez konieczności podróży do dużych, wojewódzkich miast. Młodzież szkolna miała szanse na uzupełnienie edukacji kulturalnej. Wystawy w Wydminach i Wilkasach kreowały programy  edukacyjne w celu upowszechniania wiedzy oraz zainteresowania sztuką. Wpłynęły na budzenie się aktywności artystycznej dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych.
Zaprezentowana kolekcja była dodatkową atrakcją dla gości odwiedzających region. Promuje Wydminy i Wilkasy, jako miejsca oferujące ciekawe wydarzenia kulturalne.

Kwota projektu (zł): 4270,00
Kwota dotacji (zł): 3000,00
Wkład własny (zł): 1270,00
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego