CO SŁYCHAĆ W PROJEKTACH „DZIAŁAJ LOKALNIE 2016” - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
 
I PISKI TRIATHLON NA RATY

To było nie lada wydarzenie.
10-11 września 2016 roku Powiatowa Akademia Sportu i Rekreacji w Piszu, w ramach dotacji otrzymanej z Programu „Działaj Lokalnie”, którego operatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z siedzibą w Rucianem- Nidzie, zmierzyła się z organizacją I Piskiego Triathlonu na Raty.  Pośród tłumu zawodników mierzących się  w konkurencji pływackiej, rowerowej i biegowej, najlepiej poradzili sobie w swych kategoriach Katarzyna Alicka oraz Mieszko Palmi-Kukiełko.
Lista uczestników pierwszej edycji piskiego triathlonu była długa, a liczebność publiczności dopingujących ich zmagania przerosła oczekiwania organizatorów. W wyścigu pływackim na dystansie 500 m zmierzyło się 46 uczestników, z 10-kilometrową trasą rowerową 76, a w biegu na 5 km aż - 81.  Rozbieżność w liczbie startujących zawodników wynikała z celowo zaplanowanego przez inicjatorów imprezy schematu rywalizowania "na raty” oraz braku konieczności startu w każdej z trzech dyscyplin. Na starcie nie zabrakło zarówno najmłodszych miłośników sportu, jak i tych znacznie starszych. Pojawiały się całe rodziny: i nawet jeśli nie wszyscy zmagali się z trasą, to zaangażowaniem i głośnym dopingiem sprawiali, że ten czas upłynął w naprawdę ciepłej, przyjaznej atmosferze.
Pierwszą, historyczną triumfatorką "Piskiego Triathlonu Na Raty" została Katarzyna Alicka. Tuż za nią na podium uplasowały się natomiast Magda Gentek oraz Anna Bikowska. W kategorii panów bezkonkurencyjny okazał się Mieszko Palmi-Kukiełko, który wyprzedził w wyścigu o złoto Marka Waszkiewicza oraz Daniela Górskiego.
Gratulujemy koordynatorce projektu, Pani Magdzie Gentek, tak wspaniałego działania!
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego