Gra terenowa - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
POLSKO-UKRAIŃSKA MŁODZIEŻOWA GRA TERENOWA
„W KRAINIE LEGEND NAJSTARSZYCH GÓRALI”
 
Kochani, ileż było radości. Właśnie w Białym Dunajcu, nad samym Dunajcem, w ramach projektu           „Polsko-Ukraiński Teatr Rozmaitości”, młodzież z Polski i Ukrainy rozegrała grę terenową „W Krainie Legend Najstarszych Górali”, zorganizowaną w malowniczych okolicach Białego Dunajca. Był to intensywny dzień gry i rywalizacji. W grze wzięły udział trzy drużyny, które przemierzały dunajeckie ścieżki, rozwiązując zagadki, wykonując zadania i odkrywając tajemnice góralskich legend.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Dunajeccy Górale”, która wykazała się nie tylko doskonałą orientacją w terenie, ale także ogromną wiedzą na temat lokalnych legend. Dzięki świetnej współpracy i strategii, „Dunajeccy Górale” jako pierwsi dotarli do mety, odnajdując wszystkie ukryte wskazówki i rozwiązując każdą z przygotowanych zagadek. Ich nagrodą była pamiątkowa statuetka przedstawiająca śpiącego rycerza Giewontu. Drugie miejsce przypadło drużynie „Góralskie Orły”, która zdobyła specjalne wyróżnienie za najbardziej kreatywne podejście do gry. Zamiast podążać utartymi szlakami, „Góralskie Orły” postanowiły rozwiązywać zadania w sposób nieszablonowy, często improwizując i wprowadzając do gry własne, zabawne elementy. Ich energia i pomysłowość sprawiły, że byli ulubieńcami obserwatorów i zyskali dodatkowe punkty za ducha gry. W nagrodę otrzymali ręcznie wykonane, drewniane medale. Trzecie miejsce zajęła drużyna „Tatrzańskie Wilki”, która zyskała uznanie za wzorową współpracę i wzajemne wsparcie. Choć nie zawsze byli najszybsi, ich umiejętność pracy zespołowej pozwoliła im z powodzeniem zakończyć wszystkie etapy gry. Zamiast rywalizować wewnątrz drużyny, „Tatrzańskie Wilki” wspierali się nawzajem, dzieląc obowiązki i pomagając sobie w trudnych momentach. Drodzy uczestnicy polsko-ukraińskiego projektu, organizatorzy gry terenowej, mówią o nas tak: JESTEŚMY WSPANIALI. Dzięki za pomysły i angażowanie innych do gry, mieszkańców Białego Dunajca i napotkanych turystów. To był dzień pełen emocji, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
 
Projekt otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, nr. umowy: UKR/2024/U/0014
 
Narodową Instytucją Zarządzającą Polsko-Ukraińską Radą Wymiany Młodzieży jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści