II turnus LAK - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
WAKACYJNE WARSZTATY EDUKACYJNE
DLA UCHODŹCZYŃ Z DZIEĆMI Z UKRAINY.
II TURNUS LETNIEJ AKADEMII KREATYWNOŚCI W BIAŁYM DUNAJCU.

Jak to było, co się wydarzyło- wybrane działania.
 
19.07.2022.
II turnus w Białym Dunajcu i "Warsztaty dla Uchodźczyń z dziećmi z Ukrainy". Wyjazdowe warsztaty edukacyjne w pełnym rozkwicie. Nauka języka polskiego na pierwszym planie. Warsztaty kompetencji społecznych, wsparcie psychologiczne, warsztaty z aktywizacji zawodowej, szkolenia zawodowe, zajęcia animacyjno- rozwojowe, to droga do adaptacji naszych uczestniczek. Panie wiedzą, że motywacja to recepta do sukcesu. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy.
 
20.07.2022.
Wycieczka do Aquaparku w  Zakopanem - rozpoczęliśmy wizytą na basenie. Odwiedziliśmy także Krupówki. Krótkie zwiedzanie i małe zakupy upominków.
 
21.07.2022.
Po owocnych warsztatach, dzisiejsze popołudnie spędziliśmy wędrując górskimi ścieżkami z Białego Dunajca na Gubałówkę. Część grupy po góralskiej mszy w Kościele dojechała do reszty grupy do Zębu, by wspólnie wejść na górę. Wieczorem mieliśmy czas wolny na Krupówkach i dyskotekę. To był bardzo fajny dzień. Zleciał nam zdecydowanie za szybko.
 
22.07.2022.
Wczorajszy wieczór zakończyliśmy karaoke i dyskoteką, za to dzisiaj na dobranoc dzieci w towarzystwie swoich mam oglądały bajkę. Dzień spędziliśmy również wesoło. Były gry, malowanie, spacery, gra w mafię, bilarda, ping pong, tańce.
 
23.07.2022.
Nawet w deszczowy dzień nie jest nudno! Panie na spotkaniach i warsztatach. Dużo nauki. Dzieci po pysznym śniadanku i porannej integracji miały możliwość udziału w zajęciach artystycznych. W naszej podwórkowej pracowni plastycznej powstały przepiękne, kolorowe kamienie. Cześć z nich zostanie w Domu Wczasowym Stanisława, w którym mamy przyjemność gościć. Może za rok uda nam się je odnaleźć?
 
24.07.2022.
Warsztaty artystyczne dla dzieci z Ukrainy w Białym Dunajcu. Prace na wysokim poziomie. A to wszystko powstaje pod okiem profesjonalistki. Przygotowywana jest wystawa, na której można będzie obejrzeć efekt zajęć, które odbywają się podczas Letniej Akademii Kreatywności. Zajęcia artystyczne z Panią Ewą i Panią Marią. Mamy z Ukrainy na warsztatach, a dzieci przygotowują się do otwarcia galerii swoich prac. Mamy próbka ich talentu.
 
26.07.2022.
Ach co to był za dzień. Nasi piechurzy pozdrawiają znad Czarnego Stawu i Morskiego Oka.
 
29.07.2022.
Biały Dunajec i II turnus Letniej Akademii Kreatywności na mecie. Nasza  grupa została zaproszona Wspaniała wędrówka śladami rzeźbiarza Kułacha Wawrzyńcoka. Ach, co to był za dzień! Niezwykłe spotkania dzieci ukraińskich uchodźców z ich rówieśnikami z Podhala. Dzieci zobaczyły m. in. świętego Stanisława (w zbiorach prywatnych w Białym Dunajcu), kapliczki przy-drożne w Białym Dunajcu, Bukowinie Tatrzańskiej i Gliczarowie Górnym, a przy świętym Janie Nepomucenie w Gliczarowie Dolnym miał miejsce rysunkowy plener. Powstały przepiękne dziecięce prace, zainspirowane dziełami Kułacha i tatrzańską przyrodą. Integrację polsko-ukraińską przypieczętowało wspólne ognisko, pieczenie kiełbasy i wielojęzyczne śpiewy.
 
30.07.2022.
Piękne kobietki w góralskich klimatach i jeszcze z certyfikatami ukończenia kursów. Zdjęcia, to mała namiastka tego, co działo się na warsztatach w Białym Dunajcu w Akademii Kreatywności w ramach projektu „ Letnia Akademia Kreatywności – Warsztaty dla Uchodźczyń z dziećmi z Ukrainy”. Jeszcze jutro i trzeba wyjeżdzać.
 

„Organizacja wakacyjnych warsztatów edukacyjnych dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium RP” korzysta z dofinansowania o wartości 119969 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Celem projektu „LETNIA AKADEMIA KREATYWNOŚCI – WARSZTATY DLA UCHODŹCZYŃ Z DZIEĆMI Z UKRAINY” jest zorganizowanie i przeprowadzenie 4 wakacyjnych wyjazdowych warsztatów edukacyjnych dla 80 matek i 120 dzieci ze statusem uchodźcy, przebywających na terenie woj. podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści