IV turnus LAK - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
WAKACYJNE WARSZTATY EDUKACYJNE
DLA UCHODŹCZYŃ Z DZIEĆMI Z UKRAINY.
SUMMER ACADEMY OF CREATIVITY - WORKSHOPS FOR REFUGEES WITH CHILDREN FROM UKRAINE.
IV TURNUS LETNIEJ AKADEMII KREATYWNOŚCI W BIAŁYM DUNAJCU.
 

Jak to było, co się wydarzyło- wybrane działania.
 
16.08.2022.
Czwarty turnus intensywnych warsztatów w Letniej Akademii Kreatywności uważamy za otwarty. Powitanie mam uchodźczyń z Ukrainy i ich dzieci. Zaczynamy pełną parą.  Na początku warsztaty z kompetencji społecznych, w tym z rozwoju osobistego, asertywności, radzenia sobie ze stresem, poczucia własnej wartości, następnie wsparcie psychologiczne, informacyjno-poradnicze, warsztaty aktywizujące- zawodowo, szkolenia zawodowe i językowe. Podczas, gdy Panie będą na warsztatach, dzieci zostaną objęte całodniową opieką i będą uczestniczyć w zajęciach integracyjno- edukacyjnych.

17.08.2022.
Stawiamy na naukę języka polskiego. Uczestniczki wiedzą, że znajomość języka polskiego przyda się im nie tylko w codziennym życiu w naszym kraju, ale przede wszystkim w pracy. Dzieci zachęcane są do uczestnictwa w zajęciach zapoznawczo- integracyjnych, sportowych, wycieczkach pieszych po okolicach, ale najbardziej podoba się im kąpiel, pod okiem ratownika, w jeziorze.

18.08.2022.
Warsztaty wsparcia psychologicznego, wsparcie informacyjno- poradnicze w zakresie korzystania z usług instytucji publicznych, warsztaty aktywizujące i zawodowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczestniczki stawiają się punktualnie na zajęcia i aktywnie w nich uczestniczą.  Widać jednak, iż lekcje języka polskiego cieszą się największym zainteresowaniem.

20.08.2022.
Spotkania indywidualne z psycholożką, warsztaty grupowe wzmacniające, warsztaty  z komunikacji interpersonalnych są odpowiedzią na zgłaszane potrzeby naszych uczestniczek. Dlaczego? Ponieważ takie warsztaty pokazują, w jaki sposób Panie mogą zwiększyć motywacje do podejmowania aktywności zawodowej.  Uchodźczynie z Ukrainy otrzymają realne wsparcie i zrozumienie w trudnych chwilach, ucząc się jak radzić sobie w nowej rzeczywistości.

22.08.2022.
Po owocnych zajęciach, mamy z dziećmi, pod opieką animatorów udają się na wycieczkę statkiem po Śniardwach w kierunku Mikołajek. Relaks podczas 5-godzinnego rejsu, zwiedzanie wioski żeglarskiej w Mikołajkach to wspaniałe uzupełnienie Letniej Akademii Kreatywności.

23.08.2022.
Tego dnia w programie gotowanie, które jest sposobem na integrację. W Rucianem- Nidzie, w Restauracji Kapiodoro, pod okiem Mistrzyni Smaków, trenerki kuchni Panie uczestniczyły w polsko-ukraińskim gotowaniu. Ciekawe i smakowite warsztaty, w celu nie tylko nauki gotowania, ale przede wszystkim integracji, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Panie wiedzą, iż gotowanie ćwiczy i relaksuje mózg, stymuluje zmysły, zapewnia ruch dłoni i palców, dzięki temu ma moc zmniejszania stresu. Uczestniczki projektu zza wschodniej granicy próbowały swoich sił w naszej kuchni i przygotowały pyszności: placek po zbójnicku, sałatkę mazurską, sałatkę z tuńczykiem, sałatkę z szynką a na zakończenie bezy z kremem. Było też przygotowywanie i pieczenie w prawdziwym piecu pizzy. Duże zadowolenie i sporo satysfakcji z efektów.

24.08.2022.
Dalsze spotkania z nauką i warsztaty z języka polskiego w Hotelu Nidzkim. „Uczymy się i trudno, że nie możemy odpoczywać w pełni, opalać i kąpać w przepięknym Jeziorze Nidzkim przez cały dzień. Dla nas najważniejsze jest, aby jak najszybciej nauczyć się mówić po polsku, iść do pracy i posłuchać przyjaznych ludzi, którzy oferują nam swoją pomoc nie tylko od święta”.

25.08.2022.
Dzieci wspaniale wypoczywają. Animatorzy i nauczyciele organizuję im przeróżne zabawy, wycieczki, zajęcia plastyczne, zajęcia sportowo- relaksacyjne, zabawy edukacyjno- integracyjne o charakterze literackim, muzycznym i ruchowym przy wykorzystaniu literatury dziecięcej polskiej i ukraińskiej, sporty wodne połączone z pogadanki na temat bezpieczeństwa na wodzie, naukę pływania i co najciekawsze pływanie żaglówką, motorówką i oczywiście na bananie. Pogoda sprzyja zabawą.

26.08.2022.
Zajęcia edukacyjne w plenerze. Podsumowanie warsztatów, zbieranie informacji zwrotnych o projekcie, krótkie pogadanki i wymiana telefonów. A wieczorem kolacje przy ognisku i wspólne śpiewanie. Dużo radości i uśmiechniętych twarzy.

28.08.2022.
Zakończenie czwartego turnusu Akademii Kreatywności, czyli warsztatów dla mam i dzieci z Ukrainy. Dziękuję wszystkich za wspaniały pobyt. Zapraszamy do naszej galerii.


„Organizacja wakacyjnych warsztatów edukacyjnych dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium RP” korzysta z dofinansowania o wartości 119969 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Celem projektu „LETNIA AKADEMIA KREATYWNOŚCI – WARSZTATY DLA UCHODŹCZYŃ Z DZIEĆMI Z UKRAINY” jest zorganizowanie i przeprowadzenie 4 wakacyjnych wyjazdowych warsztatów edukacyjnych dla 80 matek i 120 dzieci ze statusem uchodźcy, przebywających na terenie woj. podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści