III turnus LAK - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
WAKACYJNE WARSZTATY EDUKACYJNE
DLA UCHODŹCZYŃ Z DZIEĆMI Z UKRAINY.
III TURNUS LETNIEJ AKADEMII KREATYWNOŚCI W RUCIANEM- NIDZIE.
 
Jak to było, co się wydarzyło- wybrane działania.
 
03.08.2022.
Przyjazdy, zakwaterowanie i warsztaty. Mamy – uchodźczynie z Ukrainy z dziećmi spotkały się na wspólnych zajęciach integracyjnych. Pogoda wyśmienita, a miejsce nad samym Jeziorem Nidzkim. Poznajemy się i poznajemy okolice.
 
04.08.2022.
To już trzeci turnus wakacyjnych warsztatów edukacyjnych dla mam i dzieci z Ukrainy. Warsztaty językowe, szkolenia zawodowe, kasa fiskalna, pierwsza pomoc, opieka nad osobami starszymi, dużo nauki. Tym razem jesteśmy nad najpiękniejszym w Polsce i Europie, Jeziorem Nidzkim w Hotelu Nidzkim. A to wszystko w ramach partnerskiego projektu „ Letnia Akademia Kreatywności – Warsztaty dla Uchodźczyń z dziećmi z Ukrainy
 
05.08.2022.
Dzień następny zaczynamy zajęciami z rozwoju osobistego, pracujemy nad przygotowaniem prezentacji i krótkich  wystąpień. Zajęcia z asertywności, sztuka umiejętnego odmawiania, obrona przed manipulacją, wyrażanie własnych poglądów, opanowania emocji, techniki zachowań asertywnych – to ważne element trwających warsztatów. Uczestniczki poznają, jak budować poczucie własnej wartości, jak przeprowadzić  samoocenę, jak radzić  sobie, w kontekście nowego środowiska, z traumą i  stresem. Wszystkie warsztaty posłużą wzrostowi kompetencji potrzebnych w życiu codziennym jak i na rynku pracy, przyczynią się do zwiększenia możliwości adaptacyjnych w sferze społeczno-zawodowej, wpłyną na decyzje dotyczące podejmowania nowych inicjatyw przez uczestniczki projektu.
 
06.08.2022.
Warsztaty kulinarne w Letniej Akademii Kreatywności dla pań z Ukrainy, a po warsztatach degustacja przygotowanych wspólnie potraw. Panie uwierzyły, że gotowanie może być łatwe i przyjemne. Okazało się, że sztuka robienia prawdziwych kołdunów i placków nie jest trudna. Jak upiec kruche ciasteczka w domu i zaangażować w to dzieci? Ile trzeba dodawać mąki i cukru. A ile trzeba dodać cuda i miłości? Odpowiedzi na te pytania nie były trudne. Mamy i dzieci wszystkiego nauczyły się, a potem przetestowały w praktyce na ciasteczkach orzechowych i migdałowych.
 
08.08.2022.
Spotkania informacyjno-poradnicze – jak skutecznie korzystać z usług instytucji publicznych tj. urzędów, szkół, przychodni w Polsce. Dzięki warsztatom uczestniczki uzyskają niezbędną wiedzę w zakresie korzystania z usług instytucji publicznych, co ułatwi im po zakończeniu Akademii skorzystanie ze świadczeń społecznych i zdrowotnych, pozwoli odnaleźć się na polskim rynku pracy, a w konsekwencji umożliwi integrację z lokalną społecznością.
 
10.08.2022.
Następny dzień z językiem polskim. Dużo nauki, ale i duże zainteresowanie językiem. Ważne dla uczestniczek to nabycie kompetencji językowej, wsparcie wszechstronnego ich rozwoju, zwłaszcza naturalnych zdolności, zainteresowań i możliwości w sferach intelektualnej, psychicznej i moralnej. A po obiedzie                                                 super zabawa na bananie wodnym.
 
11.08.2022.
Po warsztatach chwila wytchnienia. Rejs statkiem do Mikołajek. Spojrzenie na Mazury z innej, nieznanej dotąd perspektywy. Każda podróż statkiem po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich to niezapomniane chwile i odkrywanie nowych miejsc. Kojący szum wody i okalające widoki to doskonały sposób na odprężenie i relaks.
 
12.08.2022.
Mamy na warsztatach, a dzieci w grupach rówieśniczych, zostały objęte opieką i uczestniczą w zajęciach integracyjno- edukacyjnych. Po południu wspólny wyjazd i zwiedzanie Galindii. Niezapomniana, pełna przygód wyprawa do świata z przeszłości, w którym żyło waleczne plemię Galindów. Dużo wrażeń i miłych przeżyć.
 
14.08.2022.
Warsztaty kompetencji miękkich, wsparcie psychologiczne, wsparcie informacyjno- poradnicze, warsztaty aktywizujące- zawodowo, szkolenia zawodowe, intensywny kurs języka polskiego- wyjazdowe warsztaty edukacyjne i III turnus Akademii Kreatywności już na finiszu. Podczas wieczornego ogniska, wręczenie certyfikatów i dużo, dużo podziękowań.
 
15.08.2022.
I to już koniec III turnusu. Spotkanie podsumowujące. Przełamanie bariery językowej, efekt uczestnictwa w warsztatach stał się kolejnym, istotnym element w budowaniu ścieżki aktywizacji społeczno-zawodowej uczestniczek projektu. Pożegnania i podziękowania. Zapraszamy do fotorelacji.
 

„Organizacja wakacyjnych warsztatów edukacyjnych dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium RP” korzysta z dofinansowania o wartości 119969 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Celem projektu „LETNIA AKADEMIA KREATYWNOŚCI – WARSZTATY DLA UCHODŹCZYŃ Z DZIEĆMI Z UKRAINY” jest zorganizowanie i przeprowadzenie 4 wakacyjnych wyjazdowych warsztatów edukacyjnych dla 80 matek i 120 dzieci ze statusem uchodźcy, przebywających na terenie woj. podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści