„MAZURSKI INKUBATOR TRADYCJI REGIONU” - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
LOKALNE PARTNERSTWA POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI „MAZURSKI INKUBATOR TRADYCJI REGIONU”Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży kończy realizację Projektu Lokalne Partnerstwa PAFW „Mazurski Inkubator Tradycji Regionu”. Projekt ten skierowany był ku dobru wspólnemu i jak sama nazwa wskazuje,  oparty został na partnerstwie lokalnym.
- „Szukaliśmy czegoś co łączy nas i wyróżnia od innych, czegoś co podkreśla naszą tożsamość i związek z ziemią, na której żyjemy mówi koordynator Projektu Alina Kierod -  taką wspólną platformą tematyczną stały się legendy związane z mazurską ziemią. W projekcie postawiliśmy nie tylko na łączenie gmin - partnerów, ale także, bardzo mocno, na łączność pokoleń. Temat projektu „Mazurski Inkubator Tradycji Regionu” stworzył doskonałe pole do takiego działania, gdyż połączył tradycję z teraźniejszością, doświadczenie seniorów z pomysłowością młodych, refleksje z zabawą i aktywnością fizyczną, a przede wszystkim pozwolił juniorom i seniorom stworzyć wspólnie coś pożytecznego dla dobra wspólnego.”


Nasze Lokalne Partnerstwo obejmuje sąsiedzkie gminy : Ruciane-Nida, Pisz, Białą Piskę oraz Mikołajki i wzięło sobie za cel zachowanie i propagowanie tradycji regionu, nie tylko wśród turystów, ale przede wszystkim wśród mieszkańców gmin. Jednym z pomysłów na wzmocnienie tożsamości regionalnej było przywołanie legendarnych, historycznych i mitycznych postaci związanych z każdą z gmin biorących udział w projekcie. Legendarne postaci stanowią kanwę oryginalnej gry terenowej, która połączyła wszystkie gminy. W tle gry rysuje się międzypokoleniowa współpraca tutejszych mieszkańców.

Wszyscy widzimy szansę na długotrwałą współpracę, aktywne spędzanie czasu wolnego, wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. W efekcie powstał nowy produkt regionalny - mazurska fabularna gra terenowa, opierająca się na dawnych legendach i opowieściach. Grę współtworzą sami mieszkańcy, którzy przy okazji mogą oddawać się swoim pasjom, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wartością, które przyświecały naszym Partnerom projektu jest   duma z lokalnej tradycji i przekonanie o niepowtarzalnym charakterze miejsca, z którego pochodzimy, a przede wszystkim utrwalenie wizerunku Mazur jako miejsca unikalnego i tętniącego lokalną tradycją.

Lokalne Partnerstwa PAFW „Mazurski Inkubator Tradycji Regionu” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, którego donatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności  za pośrednictwem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści