Solidarni w Partnerstwie - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
SOLIDARNI W PARTNERSTWIE Z FUNDUSZEM ROZWOJU
 
PRACOWNI DOBRA WSPÓLNEGO.
 
„SOLIDARNI W PARTNERSTWIE”, TO PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY W RAMACH FUNDUSZU ROZWOJU PRACOWNI DOBRA WSPÓLNEGO.
 
Celem inicjatywy jest wzmocnienie i utrzymywanie trwałości istniejącego Partnerstwa PAFW, poprzez podejmowanie wyzwań koncentrujących się na działaniach służących pomocy uchodźcom z Ukrainy. Projekt skierowany jest do wszystkich przybyłych z Ukrainy na teren gminy Ruciane- Nida.
 
Dzięki wspólnym działaniom utworzone zostały Punkty Doradczo- Informacyjny „Solidarni w Partnerstwie” w gminie Ruciane- Nida, Pisz i Orzyszu. W Punktach udzielana jest pomoc w zakresie: legalizacji pobytu, wynajmu mieszkań, spraw meldunkowych, świadczeń rodzinnych, zdrowotnych, zasad przedłużania okresów pobytu, podejmowania pracy przez obywateli Ukrainy. Do współpracy zaprosiliśmy Partnerów doradców: prawnika, doradcę zawodowego, psychologa oraz osoby przybyłe z Ukrainy, które już zgłosiły się do pomocy w charakterze tłumaczy.
 
Uruchomione zostały kursy podstaw nauki języka polskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem.
 
Organizowane są zajęcia nastawione na integrację i animację. Przygotowaliśmy dla najmłodszych uchodźców pakiet zajęć sportowych, odbywają się rozgrywki z tenisa stołowego, w piłkę nożną i inne przejścia ścieżkami edukacyjnymi, bawimy się w teatr „Bajkowe Mazury”,  organizujemy wyjazdy do kina, wyjazdy na basen.
 
W celu wzmocnienia już istniejącego wolontariatu, prowadzimy w Partnerstwie w wymiarze międzypokoleniowym warsztaty dla wolontariuszy. Wolontariusze pełnią  służbę w miejscach zbiórek darów oraz podczas zajęć integracjo- animacyjnych dla dzieci z Ukrainy i z Rucianego- Nidy. Celem Partnerstwa jest promocja idei wolontariatu oraz przygotowanie nowych wolontariuszy do pracy na rzecz Uchodźców i społeczności lokalnej. Wolontariusze zostali wyposażeni w koszulki i kamizelki, dzięki temu są rozpoznawalni w otoczeniu.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści