Lokalne Partnerstwa PAFW, co słychać - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
Lokalne Partnerstwa PAFW – „Mazurski Inkubator Tradycji Regionu” – co słychać w Projekcie?

Pragniemy Państwu przypomnieć, że nasze Lokalne Partnerstwo obejmuje cztery sąsiedzkie gminy : Ruciane-Nida, Pisz, Białą Piskę oraz Mikołajki. Liderem Partnerstwa jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, które skupiło wokół siebie dwadzieścia siedem różnych organizacji i instytucji, między innymi szkoły, biblioteki, domy kultury i lokalne organizacje społeczne. Partnerstwo wzięło sobie za cel zachowanie i propagowanie tradycji regionu, nie tylko wśród turystów, ale przede wszystkim – wśród mieszkańców gmin.
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Jednym z pomysłów na wzmocnienie tożsamości regionalnej jest przywołanie legendarnych, historycznych i mitycznych postaci związanych z każdą z gmin biorących udział w projekcie. I tak w Mikołajkach mamy mitycznego Króla Sielaw, w Piszu – Smętka, a Ruciane-Nida Mazurskiego Neptuna. Te postaci stanowią kanwę oryginalnej gry terenowej, która połączy wszystkie cztery gminy. W tle gry rysuje się międzypokoleniowa współpraca tutejszych mieszkańców, bowiem grę tworzymy wspólnie, a potem będziemy w niej uczestniczyć.
Projekt „Mazurski Inkubator Tradycji Regionu” łączy tradycję z teraźniejszością, doświadczenie seniorów z pomysłowością młodych, refleksje z zabawą i aktywnością fizyczną. W Projekcie wszyscy widzimy szansę na długotrwałą współpracę, aktywnie spędzanie czasu wolnego, wzmacnianie więzi. W efekcie powstaje nowy produkt regionalny - mazurska fabularna gra terenowa, opierająca się na dawnych legendach i opowieściach. Grę współtworzą sami mieszkańcy, którzy przy okazji mogą oddawać się swoim pasjom, podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Wartości, które przyświecają naszym Partnerom projektu jest  duma z lokalnej tradycji i przekonanie o niepowtarzalnym charakterze miejsca, z którego pochodzimy, a przede wszystkim utrwalenie wizerunku Mazur jako miejsca unikalnego i tętniącego lokalną tradycją.


Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Już dzisiaj zapraszamy 16 sierpnia 2013 r. (w piątek) do Rucianego-Nidy wszystkich, którzy chcą zasmakować tradycji i kultury Mazur na podsumowanie pierwszego roku działalności Lokalnych Partnerstw PAFW.
Zapewniamy wiele atrakcji:
WIELKĄ MAZURSKĄ GRĘ TERENOWĄ,
ULICZNY HAPPENING Z UDZIAŁEM LEGENDARNYCH POSTACIAMI Z MAZURSKICJ JEZIOR I LASÓW ORAZ
FESTIWAL TRADYCJI REGIONU.
Zapraszamy też do wspólnego testowania gminnych gier terenowych, które odbywać się będą podczas tegorocznych wakacji.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Lokalne Partnerstwa PAFW realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce,
którego operatorem jest Polsko - Amerykańską Fundację Wolności
SPDiM.pl
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści