Mazurski Festiwal Tradycji Regjonu - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
MAZURSKI FESTIWAL TRADYCJI REGIONU.

16 sierpnia 2013 r. na Stadionie Miejskim w Nidzie odbył się I Mazurski Festiwal Tradycji Regionu. Festiwal rozpoczął się Kolorowym Korowodem. Ulicami miasta przeszły piękne Rusałki , Topielice – Wodnice, Nimfy i inne dziwne Panny, Topich, Zmora, Bagiennik, Kłobuk, Smętek, Marzanny, małe leśne stworki, echa, duszki i krasnoludki. Wielobarwny, roztańczony i rozśpiewany pochód złożony z orszaku lokalnych aktorów teatru ulicznego, czyli naszych Partnerów z zaprzyjaźnionych organizacji, instytucji, zespołów muzycznych, zespołów tańca, animatorów lokalnych, dzieci, młodzieży, dorosłych budził ogromne zainteresowanie przechodniów. To wszystko za sprawą tradycji naszego regionu, Mazurskiego Inkubatora Tradycji, za sprawą baśni i legend, za sprawą przygotowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży  i naszych Partnerów Gry Terenowej „Legendarnych Postaci z Mazurskich Lasów”, która zapewne stanie się w przyszłości naszym gminnym produktem regionalnym.
Podczas Festiwalu opowiadaliśmy o miejscach, w których mieszkamy, o ich przeszłości, tradycjach i zwyczajach, a postacie z legend stanowiły kanwę oryginalnej gry terenowej, która została rozegrana na płycie stadionu. Można było pochodzić na szczudłach, pojeździć na nartach, potańczyć z Rusałkami. Na graczy czekały: Nimfy, Smętek, Babojędza,  Kłobuk, Wiły ( Wodne Duchy), Czarownica oraz Krasnoludy. Były też Zmory i przeróżne straszydła oraz dobry Duszek.
Na suto zastawionych stołach można było znaleźć regionalne potrawy przygotowane przez zaprzyjaźnione organizacje z Piecek: Stowarzyszenie Dzieci Wojny  w Polsce Oddział w Mrągowie, Zespół „Iskierka Nadziei", Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej   oraz osoby prywatne. Była zupa mazurska, pierogi, smaczna karkówka, kiełbaski, kaszanka z grilla, ze swojej roboty smalec i małosolne ogóreczki.
Realizator Projektu, organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści