PPD- Edukacyjny wyjzd do Gdańska - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
EDUKACYJNY WYJAZD MŁODZIEŻY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ DO TRÓJMIASTA.
 
Podczas ferii zimowych, w ramach projektu Przestrzeń Przyjazna Dzieciom, 25 osobowa grupa młodzieży  polsko- ukraińskiej uczestniczyła w czterodniowym wyjeździe edukacyjnym do Trójmiasta.  Głównym tematem wyjazdu była ekologia. Młodzież uczestniczyła w zajęciach związanych z ekologią, w warsztatach wykonywania eko-kosmetyków i w ekologicznym rajdzie miejskim po Starym i Głównym Mieście w Gdańsku. Młodzież integrowała się przy wspólnych grach, zabawach i animacjach językowych. Było też zwiedzanie Sopotu. Nie zabrakło również seansu w kinie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z pierwszej pomocy, podczas których młodzież uczyła się jak poprawnie reagować w sytuacjach kryzysowych. Ten edukacyjny wyjazd pozwolił naszym podopiecznym zdobyć nową wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii i zrównoważonego rozwoju. Ponadto integracja międzykulturowa, którą promowaliśmy przez cały pobyt w Trójmieście, przyczyniła się do budowania więzi między uczestnikami z Polski i Ukrainy oraz wzajemnego zrozumienia. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenia pozwolą na dalszą promocję zrównoważonego rozwój oraz dalszą współpracę młodzieży z Polski i Ukrainy.
 
Projekt „PRZESTRZEŃ PRZYJAZNA DZIECIOM” realizowany jest lokalnie przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży przy współpracy z Polską Misją Medyczną https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna. Działanie finansowane jest ze źródeł darowizny ShellPolska https://www.facebook.com/ShellPolska przekazanej Polskiej Misji Medycznej.
 
Inicjatywa Przestrzeń Przyjazna Dzieciom jest realizowana przez Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna wraz z siecią partnerów lokalnych w ramach działań związanych z ochroną uchodźców w Polsce oraz jej integracją ze społecznością przyjmującą. Program jest finansowany ze źródeł darowizny dla Polskiej Misji Medycznej.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści