PPD- Klub naukowy 2 - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
KLUB NAUKOWY W PRZESTRZENI PRZYJAZNEJ DZIECIOM W RUCIANEM- NIDZIE. Programowanie to nasza pasja.
 
Trwają nadal zajęcia w Klubie Naukowym w Przestrzeni Przyjaznej Dzieciom. Programowanie to nasza pasja. Nasi uczestnicy kochają klocki lego. Dzieci z przyjemnością uczestniczą aktywnie w zajęciach. Dlaczego? Prosta odpowiedź. LEGO WeDo 2.0 to kreatywne zestawy klocków LEGO, zawierające ciekawe i kolorowe elementy konstrukcyjne, czujniki i silnik. Dzięki tym zestawom najmłodsi odbiorcy mogą bawić się i uczyć razem z LEGO. WeDo 2.0 pozwala na budowanie nieskomplikowanych, jednak bardzo ciekawych konstrukcji, ponadto rozwija kreatywność oraz przybliża dzieciom zagadnienia z dziedziny techniki i przyrody. Wszystko to umożliwiają aplikacje na tablecie, wewnątrz których znajdują się materiały wideo oraz rozmaite ilustracje.
 
Dzieci z Ukrainy i z Polski kreatywnie pracują. Na każdych zajęciach budują i programują jeden, czasami dwa roboty. Każdy robot to okazja do wyjaśnienia rożnych zjawisk fizycznych. Robot, aby zadziałał musi zostać zaprogramowany. Dzieci samodzielnie programują według własnego pomysłu i umiejętności i uczą się algorytmicznego i logicznego myślenia oraz blokowego języka programowania. Poznają konstrukcje, warunki i pętle w każdym języku programowania. Rozwijają się, bo budowanie z  klocków rozwija małą motorykę dziecka, jego wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową.  W ramach Przestrzeni Przyjazne Dzieciom dzieciaki nauczyły się budować i programować robota ślimaka, wiatrak chłodzący i satelitę.

Odnosimy sukcesy. Zajęcia zaczynają się od przypomnienia działania aplikacji, omówienia tematyki zajęć, pokazów wyjaśniających i działań z konstrukcji robota. Dalsza część zajęć poświęcona jest budowaniu robota z klocków LEGO tak, aby jak najlepiej zobrazować zadania konstrukcyjne. Następnie  dzieci samodzielnie, na swoich stanowiskach, programują zbudowane roboty w przyjaznym środowisku graficznym. Programowanie na tym etapie przypomina układanie puzzli, z tą różnicą, że dzieci posługują się blokami programów, gdzie każdy kafelek ma określone znaczenia.  Ostatnia część zajęć to czas na zabawę robotem, modyfikacje programów i przebudowy.

 „Zajęcia w Klubie Naukowym są przeprowadzone w ramach Inicjatywy Przestrzeń Przyjazna Dzieciom finansowanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG. Inicjatywa realizowana jest przez Polską Misję Medyczną wraz z lokalnymi partnerami w 8 lokalizacjach w Polsce."
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści