PPD- Spotkanie informacyjno- inauguracyjne - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
„PRZESTRZEŃ PRZYJAZNA DZIECIOM”
Простір дружній до дітей

SPOTKANIE INFORMACYJNO- INAUGURACYJNE.

 
Z przyjemnością informujemy, iż  Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, a tym samym Ruciane- Nida, zostało zaproszone przez Polską Misję Medyczną, ogólnopolską organizację działającą w przestrzeni pomocy humanitarnej i medycznej, jako jeden z 8 partnerów, obok Warszawy, Lublina, Poznania, Sieradza, Rybnika, Serocka i Bielsko-Białej, do projektu „Przestrzeń Przyjazna Dzieciom”.
 
2 czerwca 2022 r. w godzinach popołudniowych, pod auspicjami Starosty Piskiego, w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu, odbyło się spotkanie zapowiadające  projekt edukacyjny skierowany do ukraińskich uchodźców przebywających na terenie gminy Ruciane- Nidy, jak całego powiatu piskiego. Spotkanie było dedykowane gościom z Ukrainy oraz mieszkańcom i rodzinom goszczącym oraz przedstawicielom różnych instytucji z powiatu piskiego.
 
W planowaniu Przestrzeni Przyjaznej Dzieciom w Rucianem- Nidzie będzie pracowało 25 dodatkowo przeszkolonych pracowników oraz wolontariuszy.  Polska Misja Medyczna zaproponowała działania do wprowadzenia w „Przestrzeni”, tj. zajęcia językowe, animacyjne, integracyjne, warsztaty wsparcia psychospołecznego, tworzenie klubów malucha, klubów naukowych, zajęcia sportowe oraz szereg działań, które pomogą dzieciom, młodzieży i dorosłym zintegrować się zarówno w społeczności uchodźców i przyjmujących. Dlatego, wspólnie z partnerami, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, poprzez edukację nieformalną, będzie prowadzić zorganizowane warsztaty językowe, warsztaty z kompetencji społecznych, w tym z rozwoju osobistego, asertywności, radzenia sobie z traumą, warsztaty kulinarne, z wizażu, krótkie kursy tańca, warsztaty z rękodzieła artystycznego, zumbę, warsztaty i szkolenia aktywizujące, animacyjno- rozwojowe w formie zabaw, krótkich wycieczek, gier terenowych, dogoterapii, hipoterapii i innych warsztatów rozwijających. Projekt wpłynie pozytywnie na procesy integracyjne między uchodźczyniami, ich dziećmi a społecznością lokalną. Lepsze samopoczucie uczestników, pozwoli choć na chwilę zapomnieć im o troskach ostatnich miesięcy, jak również złagodzić traumę, ból, depresję i da motywację do dalszego działania. Celem projektu jest wyjście naprzeciw potrzebom uczestnikom, a więc zorganizowanie im czasu wolnego w warunkach przyjaznych środowisku, poprawienie ich samopoczucia i oderwanie od myślenia o wojnie, danie im możliwości zregenerowania zdrowia psychicznego.

 
„Projekt jest realizowany w ramach Inicjatywy Przestrzeń Przyjazna Dzieciom finansowanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG. Inicjatywa realizowana jest przez Polską Misję Medyczną wraz z lokalnymi partnerami w 8 lokalizacjach w Polsce."
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści