„Akademia Legislacji i Procesu Stanowienia Prawa – czyli szkolenia eksperckie dla przedstawicieli NGO’s oraz Partnerów Społecznych w woj. lubelskim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim”.
Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji w ramach POWR.02.16.00-IP.06-00-006/16.
Miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży jest jednym z realizatorów Projektu „Akademia Legislacji i Procesu Stanowienia Prawa – czyli szkolenia eksperckie dla przedstawicieli NGO’s oraz Partnerów Społecznych w woj. lubelskim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim”.
Projekt skierowany jest do osób będących przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz partnerów społecznych (członkowie, osoby zatrudnione na umowę o pracę, umowę cywilnoprawną lub wolontariusze pracujący na rzecz ngo i partnerów społecznych), zamieszkujących obszar województw: lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji eksperckich w zakresie niezbędnym do prawidłowego udziału w procesie stanowienia prawa wśród 880 osób – 323 kobiet oraz 557 mężczyzn przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz partnerów społecznych zamieszkujących obszar województw lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Liderem Projektu jest Fundacja Biznes i Prawo, zaś Partnerami Projektu jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzież oraz Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.16 Usprawnienie procesu stanowienia prawa.
W RAMACH PROJEKTU ZORGANIZOWANE ZOSTANĄ NASTĘPUJĄCE SZKOLENIA:
SZKOLENIA EKSPERCKIE DLA PRZEDSTAWICIELI NGO’S W WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIM – utworzenie 6 grup (śr.20os./gr.) przygotowanie merytoryczne/eksperckie uczestników projektu w obszarze: prawa gospodarczego, ekonomii z elementami polityki przemysłowej, prawa pracy, ekonomii przedsiębiorstwa, analizy finansowej. Szkolenia będą się odbywały weekendami (lub na życzenie Uczestników w dni robocze w godzinach ustalonych wspólnie podczas zjazdu). Planuje się przeprowadzenie 75 godzin szkoleń na grupę.
SZKOLENIA EKSPERCKIE DLA PRZEDSTAWICIELI PARTNERÓW SPOŁECZNYCH W WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIM- utworzenie 4 grup (śr.20os./gr.) przygotowanie merytoryczne/eksperckie uczestników projektu w obszarze: prawa gospodarczego, ekonomii z elementami polityki przemysłowej, prawa pracy, ekonomii przedsiębiorstwa, analizy finansowej . Szkolenia będą się odbywały weekendami (lub na życzenie Uczestników w dni robocze w godzinach ustalonych wspólnie podczas zjazdu). Planuje się przeprowadzenie 75 godzin szkoleń na grupę.
SZKOLENIA EKSPERCKIE DLA PRZEDSTAWICIELI NGO’S W WOJ. PODLASKIM – utworzenie 15 grup (śr.20os./gr.), przygotowanie merytoryczne/eksperckie uczestników projektu w obszarze: prawa gospodarczego, ekonomii z elementami polityki przemysłowej, prawa pracy, ekonomii przedsiębiorstwa, analizy finansowej. Szkolenia będą się odbywały weekendami (lub na życzenie Uczestników w dni robocze w godzinach ustalonych wspólnie podczas zjazdu). Planuje się przeprowadzenie 75 godzin szkoleń na grupę.
SZKOLENIA EKSPERCKIE DLA PRZEDSTAWICIELI PARTNERÓW SPOŁECZNYCH W WOJ. PODLASKIM – utworzenie 9 grup (śr. 20os./gr.) przygotowanie merytoryczne/eksperckie uczestników projektu w obszarze: prawa gospodarczego, ekonomii z elementami polityki przemysłowej, prawa pracy, ekonomii przedsiębiorstwa, analizy finansowej. Szkolenia będą się odbywały weekendami (lub na życzenie Uczestników w dni robocze w godzinach ustalonych wspólnie podczas zjazdu). Planuje się przeprowadzenie 75 godzin szkoleń na grupę.
SZKOLENIA EKSPERCKIE DLA PRZEDSTAWICIELI NGO’S W WOJ. LUBELSKIM – utworzenie 6 grup (śr.20 osób/ grupę), przygotowanie merytoryczne/eksperckie uczestników projektu w obszarze: prawa gospodarczego, ekonomii z elementami polityki przemysłowej, prawa pracy, ekonomii przedsiębiorstwa, analizy finansowej. Szkolenia będą się odbywały weekendami (lub na życzenie Uczestników w dni robocze w godzinach ustalonych wspólnie podczas zjazdu). Planuje się przeprowadzenie 75 godzin szkoleń na grupę.
SZKOLENIA EKSPERCKIE DLA PRZEDSTAWICIELI PARTNERÓW SPOŁECZNYCH W WOJ. LUBELSKIM – utworzenie 4 grup (śr. 20os./gr.). Przygotowanie merytoryczne/eksperckie uczestników projektu w obszarze: prawa gospodarczego, ekonomii z elementami polityki przemysłowej, prawa pracy, ekonomii przedsiębiorstwa, analizy finansowej. Szkolenia będą się odbywały weekendami (lub na życzenie Uczestników w dni robocze w godzinach ustalonych wspólnie podczas zjazdu). Planuje się przeprowadzenie 75 godzin szkoleń na grupę.
REKRUTACJA:
Wymagane dokumenty składane na etapie rekrutacji to:
1. Formularz zgłoszeniowy
2. Deklaracja uczestnictwa w projekcie
3. Oświadczenie Uczestnika projektu
4. Zaświadczenie z organizacji partnera społecznego lub NGO potwierdzające bycie członkiem, osobą zatrudnioną na umowę o pracę, umowę cywilnoprawną lub wolontariuszem pracującym na rzecz NGO i partnerów społecznych.
POBIERZ WYMAGANE DOKUMENTY ZGŁOSZENIOWE: