Pierwsze pikniki artystyczne - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
Pierwsze pikniki artystyczne „Sztuka Dla Wszystkich” już za nami!

Rozmowa z rozentuzjazmowaną Koordynatorką Projektu, Katarzyną Krukowską :)

"W ramach projektu „Sztuka dla Wszystkich” realizowanego przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mikołajkach, w drugiej połowie września odbyły się dwa pikniki artystyczne mające na celu promowanie w środowisku lokalnym działalności twórczej osób niepełnosprawnych.
Inauguracyjna impreza odbyła się na terenie ośrodka, gdzie mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów Społecznych Szkół STO w Mikołajkach. Piknik rozpoczął się sztuką teatralną oraz popisami tanecznymi przygotowanymi przez artystów niepełnosprawnych intelektualnie. W dalszej części wychowankowie OREW i uczniowie Społecznych Szkół STO podjęli wspólne działania artystyczne: malowanie nowymi technikami oraz filcowanie. Efekty pracy były zachwycające! Podczas integrowania się środowisk, młodzież szkolna okazała się świetnymi partnerami do wspólnych działań, służąc osobom niepełnosprawnym ogromnym wsparciem. Na uczestników imprezy czekały grillowane kiełbaski, ciepła zupa, domowe wypieki oraz dobra muzyka.
Drugi piknik odbył się na plaży wiejskiej w Zełwągach. Dzieci i dorośli, którzy pojawili się na imprezie podziwiali układy choreograficzne przygotowane przez młodzież niepełnosprawną intelektualnie. Wszyscy integrowali się przy licznych pracach twórczych oraz zabawach sportowych. W Zełwągach na przybyłych gości czekały specjały kulinarne, domowe wypieki jak również zabawa przy muzyce.
Wrześniowe pikniki zaliczamy do szczególnie udanych ponieważ dopisała nam piękna pogoda, zaskoczyła nas ogromna frekwencja na obydwu piknikach, a życzliwość z jaką się spotkaliśmy dodała nam skrzydeł i chęci do dalszych działań.
Wielkie podziękowania kierujemy w stronę: CK Kłobuk w Mikołajkach za obsługę techniczną; Hotelu Mikołajki za kulinarne uświetnianie imprez; rodziców naszych wychowanków za pyszne domowe wypieki; sołectwa Zełwągi za wyjątkowe przyjęcie naszych wychowanków oraz Szkół STO w Mikołajkach za wolontariat i bezinteresowną pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie.
Należy nadmienić, że projekt jest współfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, którego operatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem-Nidzie."
SPDiM.pl
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści