Wieści DL - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
Co pewien czas dostajemy maile od naszych Grantobiorców z informacjami, na jakim etapie jest realizacja dofinansowanych przez  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce Projektów z Konkursu Grantowego "Działaj Lokalnie VIII".
Poniżej galeria:
Majdańska Grupa Nieformalna "Sprzysiężenie Czarnej Wydry"

"Jestem wolnym człowiekiem - nie chce śmiecić, więc NIE ŚMIECĘ!"
"Moda Na Nieśmiecenie" ma być "żywa". Dlatego wszyscy, którzy chcą ją propagować - nasi wolontariusze - wkraczają do akcji!!! Koszulki są już gotowe i razem z nami ruszyły w świat. Nosimy je na co dzień - do szkoły, do pracy,na różne spotkania i wyjazdy - aby wszędzie z dumą "krzyczeć całym sobą" - "Nie Śmiecę!!!".
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Stowarzyszenie "KLiKA"
Projekt "Roztańczone miasto Pisz"

Zajęcia taneczne realizowane w ramach projektu Działaj Lokalnie prowadzone są przez nasze stowarzyszenie regularnie według ustalonego harmonogramu. Udział w zajęciach biorą dzieci w wieku 5-13 lat oraz młodzież i osoby dorosłe.
Zajęcia prowadzone są następującymi metodami: syntetyczna, analityczna, mieszana, kompleksowa. W formie pracy zbiorowej z całą grupą, pracy indywidualnej zróżnicowanej z poszczególnymi uczestnikami.
Do tej pory udało nam się przygotować program artystyczny z okazji gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, który został wystawiony na deskach Piskiego Domu Kultury. Podczas występu wykorzystane zostały fragmenty spektaklu tanecznego, który planujemy wystawić w lutym jako uwieńczenie całego projektu. Dodatkowo pracujemy nad układem, który zaprezentujemy w grudniu, w jednym z piskich marketów w ramach akcji Flash mob.
Relacje z naszego występu pojawiły się w:
• Tygodniku Piskim
• Gazecie Piskiej
• na portalu internetowym  www.piszanin.pl,
• stronie  www.pisz.pl,  www.pisz.wm.pl,
• stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piszu
http://sp2.pisz.pl/index.php/component/content/article/2-uncategorised/212-den-2014
• i profilu szkoły na Facebook
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.348745908634351.1073741997.219592128216397&type=1
SPDiM.pl
Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich "Wejsuny"
"A może by na grzyby"
Projekt trwa od września 2014 do końca stycznia 2015, realizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich w Wejsunach (prezes Ewa Deptuła). Dzięki wsparciu finansowemu DL udało nam się zaktywizować grupę mieszkańców wsi Wejsuny.
Spotkania warsztatowe odbywają się w świetlicy wiejskiej. Promujemy działania między innymi podczas imprez plenerowych (Wejsuński Festyn - 13.09.2014) oraz wyjazd do Rucianego-Nidy (06.11.2014).
Celem projektu jest kontynuacja wielopokoleniowych spotkań - m. in. kulinarnych. W najbliższym czasie planujemy rozpropagowanie konkursu kulinarnego na potrawy i przetwory z grzybów, w późniejszym czasie warsztaty fotograficzne i spotkania ze znawcami grzybów (np. lekarzem, leśnikiem).
Dzielimy się fotografiami zajęć kulinarnych w świetlicy w Wejsunach i spotkania w świetlicy środowiskowej w Rucianem-Nidzie
"Folklor mazurski nie tylko w żłobku i w przedszkolu":
Czytamy legendy mazurskie
Jednym z celów podjętych przez nas działań w ramach projektu „Folklor mazurski nie
tylko w żłobku i w przedszkolu” jest rozbudzanie zainteresowania wybranymi tradycjami i
obrzędami ludowymi z regionu Mazur, a w tym zapoznanie z legendami mazurskimi. 29 października 2014 r. do naszego przedszkola zawitali Pan Burmistrz Miasta i Gminy Mikołajki Piotr Jakubowski oraz Pani Sekretarz Joanna Wróbel, którzy w ramach realizacji projektu przeczytali dzieciom z grup: Biedronki, Rybki i Pszczółki legendę mazurską pt. "Kołbóg
mazurski". Dzieci z ogromnym skupieniem i uwagą słuchały czytanego tekstu, jak również chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez naszych gości. Na zakończenie przedszkolaki
złożyły serdeczne podziękowania zaproszonym gościom. Miły akcentem było obdarowanie naszych dzieci słodkościami i notesikami.
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Warsztaty rzeźbiarskie
Dnia 06.11.2014 r. w naszym przedszkolu odbyły się twórcze warsztaty lepienia z gliny, które prowadzone były przez artystę – rzeźbiarza p. Zdzisława Grunwald, w ramach realizacji projektu
"
Folklor mazurski nie tylko w żłobku i w przedszkolu”. Zadaniem przedszkolaków było ulepienie z gliny samoutwardzalnej herbu Mikołajek – Króla Sielaw. Warsztaty rozpoczęły się od wysłuchania legendy mazurskiej „Król Sielaw”, zaprezentowania wyrzeźbionego w drewnie przez p. Grunwalda herbu naszego miasta, wykonania szkicu postaci
oraz
zaprezentowania wcześniej przygotowanej figurki sielawy. Następnie przedszkolaki z grupy Biedronki, Rybki i Pszczółki pod czujnym okiem zaproszonego gościa, p. Renaty Grunwald i Uli Łuksza przystąpiły do pracy. Z dużym zaangażowaniem ugniatały i formowały odpowiednie kształty. Efekty ich pracy były imponujące. Na zakończenie zajęć przedszkolaki złożyły serdeczne podziękowania dla naszego gościa oraz zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Warsztaty były pełne twórczej aktywności, dały dużo radości i satysfakcji dzieciom.
Warsztaty z malowania na szkle
Kolejnym naszym zadaniem, które zostało zrealizowane w ramach projektu „Folklor mazurski nie tylko w żłobku i w przedszkolu” były warsztaty malowania na szkle. W pierwszej kolejności każdy z przedszkolaków otrzymał oprawione szkło, pod którym znajdował się wzór obrazka związanego z folklorem mazurskim. Następnie przedszkolaki z grupy Motylki, Stokrotki , Muchomorki i Pszczółki zapoznały się z techniką malowania na szkle i z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. Swoje pracę
ozdabiały według własnego pomysłu. Miały przy tym wiele radości i zadowolenia. Gotowe dzieła sztuki zostaną zaprezentowane na imprezie „Mikołajki w Mikołajkach” w dniu 07.12.2014 r.
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Warsztaty z przyśpiewek, zabaw i tańców mazurskich

Dnia 25 października 2014 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla nauczycielek na temat przyśpiewek, zabaw i tańców mazurskich, w ramach projektu „Folklor mazurski nie tylko w żłobku i w przedszkolu”. Głównym założeniem zorganizowania tych warsztatów było podniesienie naszych kompetencji i umiejętności w zakresie tańca, zabaw i przyśpiewek regionu Mazury, celem zastosowania ich w codziennej pracy z dziećmi. Warsztaty poprowadziła nauczycielka naszego przedszkola p. Danuta Kulita, która zaproponowała nam różnorodne zabawy muzyczno-taneczne, zabawy ilustrowane ruchem i inscenizowane do przyśpiewek,z użyciem laseczek, gałązek czy miotły związane właśnie z regionem mazurskim. Zdjęcia wykonane podczas szkolenia, pokazują, że było ono dodatkowo źródłem
wesołej zabawy.
„Dołącz do nas i wyskocz z nami! Stare Kiełbonki kreatywnie i sportowo”
Nasz projekt rozpoczął się dopiero w listopadzie. Pierwszym krokiem było zaplanowanie i początek kampanii informacyjno-rekrutacyjnej do Szkoły Juniorów oraz rozpowszechnienie informacji o Konkursie Kreatywnych Pojazdów Zjeżdżających.
Zrealizowaliśmy dotąd:
- nabór do Szkoły Juniorów w Szkole Podstawowej w Starych Kiełbonkach - przekazanie informacji dzieciom i rodzicom, zebranie zgód od rodziców, zaprojektowanie tzw. indeksów dla adeptów Szkoły, stworzenie grafiku treningów
- przekazanie informacji o Konkursie do szkół w gminie - czekamy na informacje zwrotne od dyrekcji, dotyczące terminów spotkań informacyjnych, na których będziemy mówić o zasadach udziału w Konkursie i rejestrować pierwsze chętne drużyny.
W przyszłym tygodniu rozpoczynamy treningi w Szkole Juniorów.
SP w Orzyszu realizuje projekt „Ścieżka zdrowia – zwinnościowy tor przeszkód”

Projekt „Ścieżka zdrowia
zwinnościowy tor przeszkód” realizowany jest od 01.09.2014 r. i potrwa do 30.01.2015 r. Głównym przedsięwzięciem Orzyszan jest stworzenie miejsca, w którym będą mogli aktywnie i bezpiecznie spędzać wolny czas. Najmłodsi uczestnicy działań skupiają swoje siły nad przygotowaniem prac plastycznych obrazujących wymarzony tor treningowy. Przy wcielaniu w życie swojej idei, realizatorzy w
ykorzystają najciekawsze obrazy, możliwe do zagospodarowania w wybranym terenie
.
"Przygotowaliśmy teren przeznaczony na rozbudowę istniejącej ścieżki zdrowia. W ramach realizacji projektu ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Bądźmy aktywni” w kategoriach wiekowych: dzieci do lat 6, dzieci 7-9 lat, dzieci 10-13 lat, młodzież 13-18 lat. Na prace czekamy do 20.12.2014 r." - mówi Bogdan Kraszewski, koordynator Projektu.
SPDiM.pl
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści